Zima ve Skalné a blízkém okolí

Klínovec

Pro lyžaře, kteří nemusejí bydlet přímo v rušných a předražených střediscích přímo pod sjezdovkou nebo kteří nechtějí trávit dovolenou jenom lyžováním a na jednom kopci, nabízíme kvalitní ubytování s dosahem několika sjezdovek v okruhu 15-50 minut jízdy autem.

Na české straně např. sjezdovka v Aši (25 minut), kde vám zapůjčí veškeré vybavení a skvěle se postarají o úplné začátečníky i malé děti.

V Německu např. sjezdovky u městečka Erlbach, kde si za příznivé ceny parádně zajezdíte a ze Skalné pojedete autem asi 30 minut. Cestou zpět si můžete zahřát tělo v termálních koupelích lázní Bad Elster.

Spojte návštěvu světoznámých lázní se sportem a zalyžujte si na sjezdovce přímo v Mariánských Lázních nebo si zaběžkujte na skvělé trati v okolí obce Kladská (lovecký zámek a sruby v alpském stylu) v lesích na náhorní plošině, rozkládající se nad Mariánskými Lázněmi (asi 40 minut).

Navštivte velké lyžařské středisko v Německu Fichtelberg nebo sousední Oberwiesenthal (60 minut).

Ve Františkových Lázních (do 10 minut) se projděte okolo jezera Amerika a pak se zrelaxujte v Aquaparku s tobogány, bazény venku i uvnitř areálu a saunou.

Udělejte si celodenní pěší túru zimní přírodou „od Komínu ke Komínu“ přes kopce a lesy až na německou rozhlednu Kapellenberg a dále do lázeňského městečka Bad Brambach. Zpět přes přírodní park Kamenné vrchy, který vás určitě nadchne. Vezměte děti do zimního areálu Novako v Božím Daru a pěkně si zalyžujte na Klínovci – nejvyšším vrcholu Krušných hor (45 minut).

Registration

Forgotten Password?