Kladská

Kladská

Kladská je osada asi 7 kilometrů severně od Mariánských Lázní, administrativně náležející k městu. Byla založena jako lovecká osada roku 1875. V roce 2020 bylo území někdejšího loveckého revíru Kladská vyhlášeno krajinou památkovou zónou Kladská.

Dominantou osady obklopené lesy je dřevěný lovecký objekt v alpském stylu s možností ubytování, který byl původně loveckým zámečkem knížete Schönburga-Waldenburga. Je to oblíbené východisko pro výlety do národní přírodní rezervace Kladské rašeliny, začíná zde naučná stezka rezervací.

Naučná stezka Kladská představuje jednu z nejstarších a největších přírodních rezervací v Karlovarském kraji. Zároveň patří k nejcennějším částem CHKO Slavkovský les. Naučná stezka jdoucí převážně po dřevěném chodníku s délkou cca 2,3 km vede kolem Kladského rybníka po okraji národní přírodní rezervace Kladské rašeliny. Do rašeliniště tak nahlédnete suchou nohou, protože trasa je po vyvýšeném můstkovém dřevěném chodníku. Po obvodu jsou umístěna četná odpočívadla, vyhlídková místa, informační panely a interaktivní prvky. Stezky je bezbariérově přístupná.

Registration

Forgotten Password?